İklim Değişikliği ve Enerji Verimliliği Konferansı İstanbul’da yapıldı.
Elektirkli Ev Aletleri ve İklim Değişikliği Projemizin konferanslar serimizin son halkası ARGE uzmanları,  akademisyenler, öğrenciler ve sivil toplum gönüllülerinin katılımıyla  25-26 Ekim Tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Konferansımızın birinci oturumunda açılış konuşması  proje yürütücümüz Prof. Dr. Levent Kurnaz tarafından yapılan konferansımızın birinci gününde Enerji verimli ev aletlerinin iklim değişikliği üzerindeki etkileri tüm boyutları ile tartışıldı.

Türk Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Genel Koordinatörü  Rıfat Öztaşkın konuşmasında ülkemizde enerji verimli ürünlerin üretilmesi, enerji etiketlerinin belirlenmesi  konusundaki serüveni hakkında detaylı bilgiler sundu.

Arçelik  Pazarlama Yöneticisi Mehmet Tüfekçi, Arçelik tarafından Enerji Verimliliği konusunda yapılan çalışmalar, ürünlerin üretim süreci,  arge çalışmaları, bu konuda  şirket olarak yaptıkları enerji verimliliği çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili detaylı bilgiler sundu.

BSH  Pazarlama   Yöneticisi Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu , BSH’ın Enerji Verimliliği konusundaki yaklaşımı, üretilen ürünler, arge çalışmaları, Sosyal sorumluluk ve bilinçlerdirme kampanyaları konusunda detaylı bilgiler sundu.

Konferansımızın ikinci oturumunda  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü uzmanı Bilal Düzgün tarafından  Türkiye’de Enerji Verimliliği, Strateji, Hedefler ve İhtiyaçlar konularından detaylı bilgiler sundu.

Konferansımızın son konuşmacısı Prof. Dr. Murat Türkeş, Enerji  verimliliği ve iklim değişikliği konularında yıllara göre görülen değişimleri örnekleriyle birlikte detaylı olarak sundu. İklim Değişikliği ve Sera gazı konusunda yapılan uluslar arası çalışmalar, protokollerin tarihi hakkında bilgilendirmelerdi bulundu. İklim değişikliği ile ilgili yanlış bilinen veya yanlış ifade edilen konularla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. 


2014-10-28 09:50:57 tarihinde eklendi.


PROJE EKİBİMİZ

Prof.Dr. Levent KURNAZ


Nazan AN PhD (c)


Tufan TURP PhD (c)


Sevgi MUTLU


Haberler

Mar 28 2014

İklim Değişikliği ve Enerji Verimliliği Konferansı İstanbul’da yapıldı....

devamını oku

Mar 28 2014

İklim Değişikliği ve Enerji Verimliliği Çalıştayı İstanbul’da yapıldı....

devamını oku

Mar 13 2014

İklim Değişikliği ve Enerji Verimliliği Konferansı'na Davetlisiniz....

devamını oku


"Bu proje; Küresel Çevre Fonu'nun (GEF) finansal desteği ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte yürütülen Türkiye’de Enerji Verimli Ürünlerin Piyasa Dönüşümü Projesi (EVÜDP) Hibe Programı kapsamında desteklenmekte ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından yürütülmektedir.”